Осем от осем за ИУ Варна на изток (обновена)

(сн. BGbasket.com)
04-12-2016 17:30

Отборът на ИУ Варна продължава да единствен без загуба в мъжката А група. В осмия си мач за сезона тимът победи Делфин като гост в Бургас с 90-59 и продължава еднолично да оглавява класирането. Делфин е с 3 победи и 4 загуби до момента. В следващия кръг варненци посрещат Шумен, а бургазлии гостуват на Дунав Русе.

Отборът на ИУ спечели категорично втората и третата част, след които разликата стана 30 точки, и спокойно доигра мача. Всички в състава на победителите се разписаха в мача, като 19 точки отбеляза Георги Янков, а 18 – Николай Георгиев. За Делфин Манол Тончев завърши с 18 точки, а Димитър Рошманов – с 14 и 7 борби.

В друг мач от източния регион Черноморец записа втората си победа за сезона. Тимът победи Дунав Русе у дома със 100-96, въпреки че пропиля огромна разлика след третата част. До момента и двата отбора са с по 2 победи и 5 загуби. Бургазлии изиграха страхотно първо полувреме, след което водеха с 23 точки, а равностойна трета част запази разликата. Русенци стопиха огромна част от дефицита си в последните минути и се приближиха на опасно малка дистанция – само 3 точки в последните атаки. Домакините обаче удържаха победата.

Димитър Найденов записа 29 точки, 8 асистенции и 6 борби за победителите, 21 отбеляза Борис Войков, а 18 – Стоян Милчев. За Дунав Николай Титков вкара 39 точки, 16 добави Димитър Илиев, а 14 и 7 борби – Денис Титов.

В третия мач от региона Шумен се наложи категорично над Академик Варна като домакин с 96-67. Шуменци спечелиха първото полувреме с 8 точки разлика, а през третата част се откъснаха далеч напред и си осигуриха спокойно доиграване на мача. До момента те са втори с актив 6-2, а варненци са последни с 1-7. Виктор Серафимов записа 27 точки, 8 борби и 6 асистенции за победителите, с 21 и 15 борби се включи Андрей Иванов, а 14 точки вкара Росен Иванов. За Академик Калоян Георгиев регистрира 23 точки и 7 борби, а 12 отбеляза Симеон Савов.