Монтана 2003 опази върха в Стара Загора

04-12-2016 20:02

Монтана 2003 спечели четвърта поредна победа след подновяване на шампионата в женската А група. След паузата за квалификациите за Евробаскет 2017 на женския национален отборимът на Стефан Михайлов надигра Берое Стара Загора с 80-65 след обрат през второто полувреме и остана непобеден в шампионата. Старозагорки, за който Таня Гатева дебютира като старши-треньор, делят трето място с Нефтохимик с актив 1-3.

Двубоят започна много оспорвано с няколко обрата в първия период, но през повечето време от първото полувреме Берое поддържаше преднина. Силна трета четвърт на Монтана, която те започнаха с 11-4, ги върна в мача и до края те не позволиха на съперника да обърне повече.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за успеха с 24 точки и 8 борби, а 16 имаше Лиза Бърджис. Димана Георгиева реализира 11, а с 10 точки, 8 асистенции и 7 борби завърши Шарел Алън.

За Берое Стара Загора най-полезна с 22 точки, 6 борби и 6 асистенции беше Моник Рийд, а 20 наниза Келиндра Закери.