Хасково 2012 срази Нефтохимик 2010 за три поред

04-12-2016 19:46

Хасково 2012 записа третата си поредна победа в държавното първенство за жени. В първия кръг след паузата за квалификациите за Евробаскет 2017 на женския национален отбор хасковлийки се наложиха над Нефтохимик 2010 като гости с 84-62. До момента Хасково е с актив 3-1, а бургазлийки са с 1-2, като днес претърпяха втора поредна загуба. В следващия кръг Нефтохимик гостува на Монтана 2003, а днешният му съперник почива.

Домакините имаха преднина в първите няколко минути, но в края на откриващата част Хасково взе водачеството и не го загуби до края на мача. На почивката отборът водеше с 8 точки и успя да остане напред през третата част. Хасковлийки спечелиха категорично последната десетка и направиха победата си в мача категорична.

Челси Лий и Уолтия Рол нанизаха по 22 точки за победителките, като добавиха съответно 6 и 17 борби. 16 точки вкара Радостина Димитрова.

За Нефтохимик Анита Браун беше най-резултатна с 22 точки, а с 9 и 7 борби се отчете Теодора Динева