Два реванша в западния регион на А група, ЦСКА изпусна Видабаскет в последния период

04-12-2016 18:55

ЦСКА изпусна Видабаскет, за да запише първи успех, а Рилски спортист – 2 и Академик София надиграха в реванш Чавдар и Левски в западния регион на А група. Така видинчани остават сами на върха в класирането, а три отбора делят второ място. В следващия кръг мачовете са Академик София – Чавдар Троян, Рилски спортист – 2 приема ЦСКА, а Видабаскет е домакин на Левски 2014 – 2.

Академик София победи като гост Левски 2014 – 2 със 70-64 и постигна четвърта победа, с която се изкачи на второ място наравно със своя съперник и Чавдар. Тимът на Иван Коцев надигра „сините” ,след като водеше през целия мач, а BGbasket.com и sportmedia.tv излъчиха двубоя на живо. Така и двата тима се изравняват с актив 4-3.

Академик София започна много силно мача и след добра игра на Крис Минков и Николай Грозев поведе сериозно в резултата. Левски намали за кратко до точка пасива си след добра игра на Евгени Хаджирусев, но гостите отново се откъснаха напред. „Сините” допуснаха повече грешки в нападение във втория период и на почивката изоставаха с 6.

Академик продължи да контролира мача и след почивката, а Левски допусна слабости в защита и позволи разликата да се покачи до 15 точки в средата на последния период. Академик диктуваше без проблем ритъма, но в последните минути на мача гостите се разконцентрираха и допуснаха много грешки, а Левски се въпзолзва и свали пасив до 4 точки при 64-68, 20 секунди преди края. Последва таймаут, а след него домакините сгрешиха и топката остана владение на Академик и той удържа успеха.

Александър Илиев беше най-полезен за победата с 16 точки и 6 асистенции, а 15 имаше Крис Минков. 14 отбеляза Николай Грозев. За Левски 2014 -2 Евгени Хаджирусев бе най-резултатен с 23 точки, а по 12 имаха Ангел Пейчинов и Владиян Аврамов.

Рилски спортист – 2 записа трета победа в западния регион на А група. Тимът на Даниел Клечков надигра Чавдар Троян с 84-61, след обрат през второто полувреме. Тимът на Лъчезар Диков обаче запазва втора позиция, след като Левски загуби от Академик София. Рилецо е след тях с актив 3-4.

Чавдар Троян започна силно мача и поведе лесно отначало. Рилецо обаче отвърна с много силна втора четвърт и на почивката свали изоставането си до 5 точки. Самоковци продължиха с добро темпо и второто полувреме със серия 14-2, след кото обърнаха за първи път в резултата и поведоха сериозно в резултата. Чавдар не успя да отговори на съперника, който направи преднина от 20 точки в последния период и удържа успеха до края на мача.

Даниел Христов бе най-резултатен за победата с 24 точки, а в отбора се включиха и Николай Стоянов и Денислав Вутев, които отбелязаха съответно по 20 и 19 точки и бяха с основен принос за обрата. Данаил Христов бе най-резултатен за Чавдар с 21 точки, а Филип Каменов отбеляза 13 точки.

ЦСКА изпусна да запише първи успех и то над лидера Видабаскет. „Червените” водеха почти цял мач у дома, но изпуснаха Видабаскет в последната част и загубиха с 65-70.  Това бе шеста поредна победа за видинчани в западния регион на А група, които запазиха еднолично лидерство в класирането.Това бе седма загуба за „червените”, които пък, остават без успех.

ЦСКА  започна уверено със серия 8-2 и дръпна в резултата в началото. Видабаскет обърна на няколко пъти в края на втората и след оспорвано минути домакините запазиха малък аванс на почивката. Оспорвана се запази третата четвърт, но тимът на Йордан Колев поддържаше малък аванс. Видабаскет започна последния период със серия 9-2 и обърна нещата в своя полза и удържа успеха до край.

Пламен Станков бе най-резултатен за победата с 23 точки, а Радослав Колев и Теодор Николов отбелязаха по 10 точки. За ЦСКА Ивайло Тонев бе отново най-полезен с 24 точки. Георги Кендеров записа дабъл-дабъл с 16 точки и 14 борби, както и Георги Илиев с 11 борби и 10 точки.