Барса и Везенков с инфарктна победа

Тайрийс Райс донесе успеха след два успешни фаула в последните секунди на мача (сн.mundodeportivo.com)
04-12-2016 21:56

Барселона спечели драматична победа в последния кръг на испанското пъренство. Александър Везенков отбеляза 10 точки, а неговият тим победи Гран Канария със 79-78 след два успешни фаула на Тайрийс Райс в послендите секунди на срещата. Това бе и реванш над съперника, който победи тимът на Барцокас във финала на Суперкупата тази година. След победатакаталунците запазват второ място в класирането на Лига Ендеса с актив 8-2, а пред тях е Реал Мадрид  с победа  повече. В следващия кръг на 11 декември Барса гостува на Андора.

Българинът добави още 4 асистенции, 3 борби и 2 блока за близо 25 минути в игра.

Гран Канария започна по-силно мача, но Барса обърна в края на първия период и вдигна аванс до 10 във втората. След подновяване съперникът успя отново да обърне и задържа до началото на последната. Последваха оспорвани минути с множество обрати. 4 секунди преди края на мача Барса изоставаше с една точка, а Тайрис Райс бе фаулиран и вкара и двата, за да донесе успеха на своите.

Най-резултатен за успеха на Барселона с 16 точки бе Стратос Перпероглу, а 12 отбеляза Анте Томич. С 10 остана Джъстин Доулман. Алекс Ренфроу дебютира със 7 точки.

21-годишният Анчек Пешеник бе най-полезен за Гран Ганария с 18 точки.

Тагове: Александър Везенков, Барселона