Кливланд спря Торонто в дербито на изток (видео)

(USA Today)
06-12-2016 09:38

Шампионът на НБА Кливланд Кавалиърс победи Торонто Раптърс в голямото дерби на източната конференция. Кавалерите се наложиха с 116-112 като гости, спирайки серията от 7 поредни победи на съперника си. До момента Кливланд е с 14 победи и 5 загуби, а Торонто – с 14-7.

Отборите спечелиха по една част през първото полувреме за точка разлика на почивката в полза на Кливланд. Тимът успя да се задържи напред и да поведе с 9 след третата част. Шампионът продължи да води, но Торонто не се отказа и в края свали разликата до 5 точки. 10 секунди преди края ДиМар ДиРозан стреля от тройката, но кракът му закачи линията и тя не беше зачетена, което не даде шанс на отбора му за обрат.

ЛеБрон Джеймс наниза 34 точки и добави 8 борби и 7 асистенции за победителите, 28 точки и 14 борби добави Кевин Лав, а 24 и 7 асистенции – Кайри Ървинг. За Раптърс ДиРозан отбеляза 31 точки, а 24 и 9 асистенции добави Кайл Лаури.

Тагове: Кливланд, Торонто, НБА