Александър Дяковски: Крайно време беше да се отпушим навън

16-12-2016 20:32

Спартак Плевен спечели първата си победа като гост този сезон. В първия двубой от 10-ти кръг на НБЛ тимът на Александър Дяковски надигра Левски 2014 с 90-86 и постигна четвърти успех този сезон.

Ето какво каза пред БНТ след мача старши-треньорът на отбора:

Говорихме си преди мача, че с този състав, с който се намираме и имайки предвид агресия на Левски, всичко ще тръгне от нашето нападение. Знаехме, че няма как да ги лимитираме под 70 точки или нещо такова, а те ще се опитат да направят точно това с нас и доста време през първата част им се получаваше. Ние искахме да играем повече пикенрол със Сашо Груев и Мартин Маринов на върха. Бяхме с ниска петици поради контузии, но момчетата наистина показаха характер и беше крайно време да се отпушим навън.

Повечето играчи бяха натрупали фаулове през първото полувреме и това доста ни притесняваше. За наш късмет успяхме, защото имаме доста опитни и умни играчи, които знаят как да се съхранят в тези моменти.”

Тагове: НБЛ - мъже, Александър Дяковски, Спартак Плевен, Левски 2014