Слабо второ полувреме провали кадетките срещу Румъния

(сн. БФБ)
18-12-2016 19:35

Националният отбор на България за кадетки (16) допусна второ поредна поражение на Балканската купа в Румъния. Нашите играха с първия отбор на домакините и отстъпиха с 47-79. Българките играха добре до почивката и мачът бе равностоен, но отново, както и вчера с Турция, третата четвърт се оказа слаба и тогава съперникът отчая българките.

Нашите играха добре и поведоха с 6 точки след първата четвърт. По средата на втората обаче домакините направиха серия от 10-0 и излязоха напред с 9, но все пак на почивката разликата бе само 3. Интригата обаче приключи в третата четвърт, която започна със серия от 20-0 за румънките и до края те нямаха проблеми.

Българките отново имаха доста трудности и направиха цели 42 грешки. Съперникът пък имаше и 23 борби в нападение, което също донесе доста допълнителни атаки и шансове за точки.

Най-резултатна за българския отбор бе Ивана Николова, която вкара 11 точки, а добави и 7 борби. Други четири състезателки пък вкараха по 6 точки - Ванеса Маринова, Мина Василева, Никол Бонева и Християна Маринова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА НА БЪЛГАРИЯ (16) ОТ МАЧА С РУМЪНИЯ (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ БАЛКАНСКА КУПА ЗА КАДЕТКИ (16)