Хасково превзе Монтана и излезе първи

18-12-2016 19:50

Хасково 2012 нанесе първа загуба от началото на сезона на шампиона Монтана 2003. В дербито между двата финалиста момичетата на Елена Станкова се оказаха по-добри в края и спечелиха със 79-71. Така двата тима се изравниха на първото място с актив от 4 успеха и 1 поражение, но хасковлийки са по-напред, тъй като спечелиха с по-голяма разлика. Това бе и последен мач за двата тима в първенството за тази година, а на 8 януари Хасково е домакин на Септември 97.

Монтана поведе в края на пъврата част, но със силна игра във втората гостите обърнаха. Това стана със серия от 10-1, с която те дръпнаха с 9 точки, а на почивката разликата бе 7.

След паузата Хасково поддържаше разликата, но първо Монтана вкара две поредни тройки и намали до 1, а до края на третата четвърт и обърна за +2. Серия от 8-0 за гостите в последната им даде аванс от 3 точки, който те задържаха известно време. Домакините свалиха до една, но веднага след това О`Нийл отговори с кош и фаул за +4 при минута до края. Последва пропуск за монтанки и след това два успешни наказателни удара на същата състезателка, което реши и мача.

Гостите направиха 24 грешки срещу 13 за домакините, но преодоляха това благодарение на борбата под двата коша. Хасково хвана цели 20 борби в нападение срещу 8 за монтанки, което донесе предимство от 20-9 при точките от втори шанс.

Най-резултатна за успеха бе Челси Лий с 26 точки, като тя хвана и 14 борби. Дженифър О`Нийл се включи с 25 точки, 7 борби и 6 асистенции, но и 8 грешки, а Уолтия Рол добави 16 точки и 19 борби.

Отново силен мач за Монтана пък изигра Цветомира Шаренкапова, която се отчете с 23 точки и 5 асистенции. Лиза Бърджис се включи с 14 точки и 6 борби, а 13 и 6 имаше Шарел Алън.