Една силна част носи втора победа за Нефтохимик

14 точки за Динева
20-12-2016 17:05

След три поражения Нефтохимик 2010 успя да запише втора победа от началото на сезона в женското ни първенство. Бургазлийки гостуваха на Септември 97 в дерби на дъното и спечелиха със 78-63. Това бе последен мач от календарната година в женския шампионат, който се подновява на 8 януари.

На почивката разликата бе 6 точки, а срещата се реши в третата четвърт. Тя започна със серия от 10-2 за гостите, с която те дръпнаха с аванс от 14. Това на практика се оказа преломният момент, тъй като след него домакините не се съвзеха.

Най-резултатна за успеха бе Анита Браун с 28 точки, а тя добави и 7 борби и 5 асистенции. Батабе Земпаре се включи с дабъл-дабъл от 21 точки и 24 борби, а Теодора Динева вкара 14 точки.

За домакините на ниво бе Ивона Илиева с 23 точки, 7 асистенции и 5 борби. Александра Петрова също се справи добре с 16 точки, а Камелия Андонова имаше 14.