Берое не даде шанс на Спартак с две силни серии

(сн. beroebasket.com)
07-01-2017 19:58

Девета победа от началото на сезона в НБЛ записа отборът на Берое. Заралии приеха Спартак Плевен и водеха цял мач за крайното 96-65. Така Берое остава на второто място с баланс 9-3 до момента, докато плевенчани са шести с 5-6. Следващата седмица заралии ще почиват, след което гостуват на Рилски спортист. В петък (13 януари) пък Спартак ще приеме самоковци.

Берое започна отлично и поведе с 13-2 в началото. След това тимът поддържаше преднината си, но в края на първото полувреме гостите си върнаха надеждите след добри минути намаляйки пасива си до 7 точки. Нова силна серия за начало - този път от 17-3 на третата част вдигна преднината на домакините над 20 точки и на практика реши изхода на срещата.

Домакините имаха три отбелязани тройки в повече и 27 вкарани стрелби за 2 точки срещу едва 15 за гостите. Берое направи едва 11 грешки срещу цели 21 за плевенчани, което даде на заралии десет нападения в повече.

Брандис Рейли-Рос бе над всички за успеха с 19 точки, 5 борби и 5 асистенции. Шейн Гибсън се включи с 14, 5 и 4, а Степан Тешия имаше 13 точки.

За гостите с 14 точки най-резултатен бе Милован Савич. По 11 пък вкараха Герасим Николов и Александър Груев, който имаше и 8 асистенции.