Любо Минчев: От началото бяхме концентрирани

08-01-2017 12:11

Старши-треньорът на Берое Любомир Минчев коментира победата на отбора си срещу Спартак Плевен в 13-ия кръг на НБЛ:

"Смятам че бяхме концентрирани. От самото начало почнахме така, само във втората четвърт имаше спад в играта в нападение. Тогава не взехме правилни решения, не играхме толкова добре и в защита. Дадохме им възможност да се върнат в мача. Третата четвърт обаче започнахме много добре, в първите пет минути резултатът е 19-5 в наша полза, там успяхме да ги пречупим. Мисля че това беше ключово – че започнахме изключително концентрирано и в началото на мача, и в третата четвърт.

Все още нямам яснота кога Пламен Алексиев ще бъде готов, но няма да е за мача от Балканската лига във вторник. Той направи опит да тренира, но отново почувства болка в петата. Тепърва предстои да решим как ще бъде лекуван, явно това, което до сега му беше прилагано като лечение не дава резултат.  Днес Брандис игра много добре, въпреки че моята цел не беше да оставям някой да вкара повече точки. За мен е добре, че успяхме да съхраним играчите, може би само Арън Джоунс игра повече минути. А това е важно, защото стартираме един цикъл от мачове във вторник и събота и е добре да нямаме играч, който да е на терена прекалено дълго време. Смятам че като цяло днес, с някои изключения, всички се включиха добре. На моменти имаше само някои издънки в защита, но като цяло съм доволен."

Тагове: Любо Минчев, Берое, Спартак Плевен, НБЛ - мъже