Академик оцеля след сериозна драма в Пловдив

08-01-2017 20:10

Академик Бултекс 99 запази перфекният си баланс в домакинските мачове. Пловдивчани приеха Черно море Тича и след много драматични моменти спечелиха с 90-89 след продължение. Академик имаше добри шансове да спечели двубоя още в редовното време, но варненци не се отказаха и на свой ред бяха близо до успех. Те обаче го изпуснаха и домакините ги наказаха с две тройки в края. След този мач Академик е на трето място с баланс 7-4, докато Черно море е седми с 4-8. Следващата седмица пловдивчани ще гостуват на Левски 2014, докато варненци приемат Балкан.

Черно море поведе в началото, но серия от 13-2 за Академик изведе домакините напред. Малко след това те направиха и 14-4, за да завършат първата четвърт и дръпнаха с цели 16 точки. Впоследствие пловдивчани държаха добра разлика, която падна под 10 чак в последната част. Варненци не се отказваха и при три минути и половина свалиха пасива си на 6 точки. След това те пропуснаха няколко атаки, но все пак намалиха още и в последната минута разлаката падна до само 3. След това Оскар Белфийлд пропусна два наказателни, а Деян Карамфилов бе фаулиран при стрелба от тройката. Гардът не трепна от линията и изравни резултата, след което мачът отиде в продължение.

Малко след началото на допълнителното време "моряците" направиха серия от 6-0, която им даде аванс от толкова точки. С тройка на Митко Димитров Академик свали на 2 при минута до края, след което и двата тима пропуснаха. Домакините получиха нов шанс и Васил Михайлов отбеляза още една тройка, с която донесе победата на своите.

Най-резултатен за успеха стана Шакир Смит с 23 точки. Джордан Семпъл също игра добре с 18 точки и 18 борби, а Димитър Димитров дебютира с 9 точки, 4 борби и 4 асистенции. Пловдивчани обаче имаха проблеми от наказателната линия и пропуснаха цели 16 от 27 опита.

Най-резултатен за варненци пък бе Мърджан Мъркович с 19 точки. Станислав Цонков и Деян Карамфилов вкараха по 15, а вторият имаше и 9 борби и 6 асистенции.