Академик Бултекс 99 разби Левски 2014 за осма победа

13-01-2017 19:45 | Иван Вълчанов

Академик Бултекс 99 записа осмата си победа за сезона в НБЛ. Като гости в зала „Универсиада” в София пловдивчани разбиха Левски 2014 с 91-58 Така Академик остава на трето място във временното класиране с актив 8-4, а „сините” са последни с 2-11, като това беше пета поредна загуба за тях. В следващия кръг пловдивчани посрещат Ямбол, а Левски 2014 гостува на Балкан.

Гостите се откъснаха напред още в началото, но през първата част Левски 2014 успя да се задържи близо в резултата. Крайният изход обаче беше предизвестен още преди почивката, след като Академик затегна защитата и спечели втория период с 24-7, за да поведе с 24. Пловдивчани контролираха играта и през третата част, за да увеличат разликата още повече, а в последните 10 минути мачът просто се доиграваше.

Джордан Семпъл записа дабъл дабъл от 25 точки и 10 борби за победителите, 16 точки и 6 асистенции добави Шакир Смит, а с 14 и 6 борби се отчете Станислав Ваклинов.

За Левски 2014 Евгени Хаджирусев отбеляза 17 точки, а 11 регистрира капитанът Павел Иванов. За отбора като титуляр започна новото попълнение Веселин Веселинов, който завърши с 3 точки и 5 борби.