Барса удържа Ефес след вдъхновяващ дебют на бразилец

Силен дебют за Фаверани (сн. euroleague.net)
19-01-2017 23:52

Барселона прекъсна серията си от загуби след важна победа у дома. Каталунците посрещнаха турския Анадолу Ефес в пореден мач от Евролигата и стигнаха до труден успех с 89-78. След него тимът на Александър Везенков се изравни със съперника с баланс 8-10, като отборите делят деветото място.

След равностойно първо полувреме гостите бяха напред с точка. Те започнаха добре и второто и се откъснаха, но тогава на сцената излезе новото попълнение Витор Фаверани. Бразилецът вдъхнови своите с няколко добри изяви в атака и изведнъж Барса дръпна с 10 точки след третата четвърт. Начало от 7-2 на последната даде аванс от 15 на домакините, но турците не се отказаха. Те се доближиха на само 4 точки на два пъти, но с важни тройки на Петери Копонен и други добри изяви в нападение и защита Барса спечели мача.

Везенков записа близо 12 минути на терена, в които опита само една стрелба, която бе блокирана. Фаверани пък дебютира силно с 18 точки и 8 борби, а най-резултатен стана Петери Копонен с 20 точки, като той вкара и 6 тройки.

За гостите също шест тройки имаше Брандън Пол, който наниза 25 точки.