Балкан отказа Левски за три поред

21-01-2017 19:42

Трети пореден успех и важен в битката за четворката записа отборът на Балкан. Ботевградчани приеха последния Левски 2014 и спечелиха категорично със 75-63.  По този начин балканци вече са с баланс 8-5 и с много добри шансове за място сред първите четири преди последния етап и съответно жребия за Купата на България. В същото време пък левскарите останаха на последно място с баланс 2-12, а в петък (27 януари) им предстои много важен сблъсък с Черно море в София. На ботевградчани пък предстои пътуване до Ямбол в съботния ден.

След размяна на точки в първите пет минути Балкан направи добра серия, с която се откъсна. Ботевградчани подобриха рязко защитата и след 16-2 изведнъж направиха двуцифрена разлика. Тя достигна и до 18 точки в един момент от втората четвърт, но в края й левскарите подобриха представянето си и се доближиха на 10. Домакините тръгнаха силно след почивката и с добра защита отказаха съперника. Те допуснаха едва 7 точки в третата четвърт и разликата скочи достатъчно, за да нямат проблеми в последните десет минути.

В отсъствието на контузения Станимир Маринов най-резултатен за победителите стана Михайло Секулович с 19 точки. Травис Даниълс се включи с 18 и 9 борби, а пък Душан Цветкович имаше 14 точки.

За левскарите с 18 точки приключи Павел Иванов, а пък Веселин Веселинов бе на ниво със своите 17 и 9 борби.