Академик Бултекс 99 нанесе осма поредна загуба на Ямбол

21-01-2017 20:23

Академик Бултекс 99 записа трета поредна победа в НБЛ. Като домакин на Ямбол в Пловдив отборът спечели с резултат 87-78 в интересен мач. Пловдивчани бяха стабилни в последната част, до която мачът беше доста равностоен. Академик се изравни на второто място във временното класиране с Берое с по 9 победи и 3 загуби, а Ямбол е предпоследен с 3-10, като това беше осмата поредна загуба на отбора. В следващия кръг Академик гостува на Спартак Плевен, а Ямбол посреща Балкан.

Пловдивчани започнаха мача със серия от 8-0, но до края на първата четвърт гостите успяха да се задържат близо за 17-21. Изключително равностойна втора част и игра кош за кош доведоха до 40-39 за домакините на почивката. Темпото и минималната разлика се запази през третия период и всичко остана да се реши през последните 10 минути след 61-59. Добра серия в началото на последния период направи преднината на Академик 11 точки и до края отборът успя да се задържи напред.

Оскар Белфийлд наниза 21 точки (6/9 от тройката) и добави 12 асистенции за дабъл дабъл. Джордан Семпъл се включи отлично с 15 точки, 17 борби и 6 асистенции. 15 вкара и Васил Александров, а с 14 точки и 7 борби се отличи Димитър Димитров.

За Ямбол Венцислав Петков беше най-резултатен с 29 точки и добави 6 асистенции, а 14 плюс 5 борби регистрира Цветослав Острев.