Неочакван герой за Хюстън срещу Мемфис (видео)

(USA Today)
22-01-2017 10:30

Сам Декър ще помни дълго първият си мач като титуляр в НБА. Крилото на Хюстън замести болния Раян Андерсън и със силна игра бе в основата на успеха със 119-95 над Мемфис. Декър записа рекордните в кариерата си 30 точки във втория си сезон в лигата. Той отбеляза 12 от 19 стрелби, включително 6 от 11 от тройката.

Джеймс Хардън бе на познатото си ниво с 29 точки и 10 асистенции, а Ерик Гордън се включи с 21 точки. Хюстън пък се върнаха към познатото си оръжие със стрелба от тройката, което обаче срещу Голдън Стейт им изневери.

За гостите с 32 точки завърши Марк Гасол, а 15 имаше Майк Конли. За Гризлис това бе трето поражение в последните четири двубоя.

Хюстън поведе през първото полувреме и не даде шанс на съперника до края. Ракетите бяха напред с 9 точки на почивката, а след третата част разликата вече стигна 19.

Тагове: Мемфис, Хюстън