Левски 2014 спря серията от шест загуби

27-01-2017 16:54 | Иван Вълчанов

Левски 2014 прекъсна серията си от шест поредни загуби в НБЛ. Като домакин в зала „Универсиада” отборът победи Черно море Тича с резултат 79-70. „Сините” водиха през целия мач и се възползваха от многото пропуски в играта на съперника си. Те се изравниха по брой победи с Ямбол – 3, като до момента имат и 12 загуби, а ямболии са с 10. Варненци също са в долната част на класирането с 4 победи и 10 загуби, като днешната беше четвърта поредна за тях. В следващия кръг Левски 2014 няма мач, а Черно море Тича посреща Ямбол.

След равностойни първи минути домакините взеха водачеството и не го изпуснаха до края мача. След една част резултатът беше 16-12, а въпреки че през втората разликата падна до точка, на почивката Левски водеше с 35-23 след серия от 11-0. Комфортната преднина се запази през цялата трета част и се увеличи до цели 15 точки след 30 минути игра за 60-45. Статуквото се запази през последните 10 минути и „сините” заслужено стигнаха до победата.

По 17 точки за победителите вкараха Евгени Хаджирусев (5 асистенции) и Веселин Веселинов (9 борби и 6 асистенции). Павел Иванов добави 12 точки и 8 борби, а общо петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив.

За Черно море Деян Карамфилов отбеляза 21 точки и подаде 7 асистенции, с 13 и 8 борби се включи Мърджан Миркович, а 11 вкара Станислав Цонков.