Балкан изпревари Рилецо

28-01-2017 20:12

Балкан излезе на четвърта позиция в класирането след 16 кръг в НБЛ. Това стана след успех като гост над Ямбол с 62-55в който тимът на Небойша Видич водеше през цялото време. Това бе девети успех за Балкан, който има и 5 загуби, както Берое и измести Рилски спортист. Тимът на Петър Петров, който претърпя девета поредна загуба, е последен с 3-11. В следващия кръг Балкан приема Спартак Плевен, а Ямбол гостува на Черно море Тича.

Ямбол започна по-добре срещата, но Балкан отговори със серия 7-0 и обърна нещата изцяло в своя полза. Така постепенно ботевградчани вдигнаха аванс до 10 и задържаха лесно преднина на почивката. След подновяване на играта тимът на Небойша Видич продължи да контролира темпото. Ямбол започна последния период с 8-2 и намали само до точка пасива си. Две тройки на Амин Хот обаче, отново вдигнаха преднината на гостите до 7 и до края ботевградчани удържаха успеха като лимитираха съперника до 55 точки.

Въпреки успеха Балкан допусна цели 16 грешки, от които съперника отбеляза 21 точки, а ямболии имаха с две повече. Домакините имаха много слаб процент на стрелба от средно разстояние - 28% с успеваемост 11/38, а гостите бяха с 44%.

Михайло Секулович бе най-полезен за успеха с 16 точки и 8 борби, а 14 реализира Душан Цветкович. Мистър BGbasket.com 2016 Александър Илиев се завърна в игра след контузия като се включи с 3 точки и 1 асистенция, а Ивко Ивков пропусна двубоя за гостите.

За Ямбол Цветолав Острев бе най-резултатен  14 точки, а 13 отбеляза капитанът Станислав Говедаров.  По 12 имаха Николай Върбанов и Венцислав Петков (+8 борби).  Стоян Петков овладя цели 16 борби, но имаше само 2 точки.