Хасково спря на 99 за осми успех

05-02-2017 17:44

Хасково 2012 постигна нова победа в женското ни първенство. Лидерът в класирането гостува на аутсайдера Септември 97 и без никакви проблеми спечели с 99-53. Хасковлийки направиха голямата разлика още до почивката, а след това просто я поддържаха без напрежение. В класирането тимът е с баланс 8-2, докато септемврийки са с десет загуби от десет мача. В следващия кръг Хасково приема Берое Стара Загора в ново дерби, докато Септември гостува на шампиона Монтана.

Серия от 14-2 даде първият голям аванс за гостите, който стигна над 20 точки още в първата част. Те продължиха на високи обороти и през втората, като с 12-0 направиха разликата 33 точки. Скоро тя мина и над 40, а през второто полувреме просто се поддържаше в тези граници.

Може би единственото, от което ще са недоволни гостите е фактът, че направиха цели 23 грешки. Съперникът имаше 32, 11 от които на Ивона Илиева, но пък Хасково компенсира и с 34 асистенции от 39 коша.

Челси Лий бе най-резултатна за успеха с 29 точки, а тя добави и 8 борби. По 17 точки имаха Виолина Кочева и Радостина Димитрова, като втората хвана и 10 борби за дабъл-дабъл.

За домакините с 20 точки, 8 асистенции и 6 борби завърши Ивона Илиева, а Александра Петрова се вкбючи с 11 точки.