Берое Стара Загора се изравни с шампиона

05-02-2017 19:46

Шеста победа от началото на сезона в женското ни първенство записа Берое Стара Загора. Тимът бе домакин на Нефтохимик 2010 и благодарение на добри серии в началото на всяко полувреме дърпаше напред, за да стигне до крайното 73-56. Така беройки се изравниха на второто място с Монтана 2003, докато бургазлийки остават четвърти с баланс 4-6. В следващия кръг Берое гостува на Хасково 2012, докато Нефтохимик почива.

Домакините тръгнаха силно и до петата минута бяха напред с 16-4. Те поддържаха добър аванс до края на първата част, но с добро начало на втората гостите намалиха. След това Берое пак се пооткъсна, но след завършек от 5-0 на първото полувреме бургазлийки свалиха пасива си до 5 точки. В първите минути на третата част заралийки отново започнаха агресивно и серия от 15-5 увеличи преднината. Така тя стигна до 15 точки и до края домакините нямаха проблеми. Домакините тръгнаха силно и до петата минута бяха напред с 16-4. Те поддържаха добър аванс до края на първата част, но с добро начало на втората гостите намалиха. След това Берое пак се пооткъсна, но след завършек от 5-0 на първото полувреме бургазлийки свалиха пасива си до 5 точки.

Домакините доминираха в подкошието и хванаха 15 борби в нападение срещу едва 4 за съперника. Това им донесе и предимство от 16-0 при точките от втори шанс, което се оказа решаващо.

Най-резултатна за успеха стана Келиндра Закъри с 19 точки, като тя направи и 8 асистенции и 6 борби. Дебют с 15 точки и 11 борби записа Сиера Уорън, а Габриела Николова се включи добре с 10 точки.

За гостите с по 16 точки завършиха Теодора Динева и Тина Требец, като те имаха съответно и 8 и 6 борби.