Монтана 2003 с разгромна победа

12-02-2017 17:51

Монтана 2003 спечели разгромна победа в последния кръг от Държавното първенство при жените. Шампионът надигра лесно Септември 97 със 119-53. Това бе седма победа за тима на Стефан Михайлов, който има и три  загуби и е на победа зад лидера Хасково 2012. Съперникът им, който е съставен само от девойки, е на дъното без успех. В следващия кръг на 19-и февруари Монтана гостува на Берое Стара Загора, а тимът на Юлия Стоянова почива.

Монтана започна по-добре мача,но имаше лека преднина в първия период. Домакините обаче изиграха ударна втора част, в която вкараха 31 точки срещу 9 на съперника и поведоха с 31 на почивката. Септември подобри игра след почивката,но разликата скочи до 41. Монтана вдигна още повече оборотите в последната част, където отбелязаха едва 6 точки и Монтана взе победата с 66 точки.

Седем състезателки имаха двуцифрен актив Христина Иванова и Лиза Бърджис бяха над всички за победата като и двете имаха дабъл-дабъл с по 20 точки и 10 борби. Даниела Петева реализира 18 и направи 8 асистенции, а 15 точки и 6 асистенции имаше Цветомира Шаренкапова. Надежда Симеонова реализира 14, Дебора Филипова добави 12, а с 11 завърши Димана Георгиева.

За Септември 97 единствени с двуцифрен актив бяха Ивона Илиева (+10 грешки) и Камелия Андонова (+9 борби) ,които реализираха по 16 точки.