Съдия и грешка на Андора пратиха Реал на полуфинал (видео)

Съдия  и грешка на Андора пратиха Реал на полуфинал (видео)
(сн.АСВ)
17-02-2017 18:20

Шампионът на Испания Реал Мадрид се класира повече от драматично полуфинал за Купата на Краля, след като победи трудно Андора с 99-93 след 45 оспорвани минути, белязани от множество обрати и сериозно грешки в края. На него ще срещне Баскония, който по-рано победи Тенерифе с 90-81. Тази вечер Барселона играе срещу Уникаха от 22:30 часа.

13 Секунди преди финалната сирена Андора водеше с три точки при  86-83. Серхио Люл направи върната топка, но съдията не го видя, а Анадора остави Рандълф сам на тройката вместо да направи фаул, след което той вкара и мачът стигна до продължение. В него Андора, която водеше дълго време в мача, не издържа.

Антъни Рандълф бе най-полезен с 25 точки, Серхио Люл се включи с 22 точки, 11 асистенции и 7 борби, 17-годишният Лука Дончич добави 12 точки, 10 борби и 7 асистенции. За Андора Джорджи Шермадини наниза 27 точки, а 15 точки и 8 борби имаше Андрю Албичи.

Андора водеше с 16 точки в първата част, а Реал намали пасив до 10 на почивката при 33-43. Люл и Ночони се събудиха в третата част и заедно с Дончич и Рандолф промениха облика на Реал през второто. Андора обаче се държеше доста смело и се запази напред до края. Фатални секунди на редовното време обаче ги лишиха от историческата победа.

Тагове: Реал Мадрид, Андора, Купа на Краля 2017