Александър Везенков и Барселона загубиха полуфинала в Испания

19-02-2017 09:55

Александър Везенков и неговият Барселона загубиха на полуфинал за Купата на Краля. Тимът на българина загуби от Валенсия с 67-76 след много слаба трета част, която загуби с 13-30. В другия полуфинал Реал Мадрид победи Баскония драматично със 103-99 след продължение .

21-годишният българин бе титуляр и бе сред най-резултатните за своя отбор като отбеляза 11 точки за 29 минути в игра. Към тях добави още 1 блок и 1 борба като бе 1/2 от средно разстояние и 3/7 от тройката. Най-полезен за Барселона със 17 бе Анте Томич. За Валенсия 16 отбеляза Сан Еметерио.

Срещата започна оспорвано в първия период като тройка на Везенков в края свали пасива на каталунците до 2 точки при 17-19. Българинът бе в основата за обрата на своите в началото на втория период и Барса поведе с 9 точки при 38-29 след силно включване на Томич. Изключително слаба трета четвърт обаче реши нещата в полза на Валенсия и до края Барса не успя да стопи голямата разлика.

Тагове: Александър Везенков, Барселона