Берое Стара Загора удържа шампиона

19-02-2017 19:45

Берое Стара Загора постигна важна победа в поредния кръг на женския шампионът. Тимът победи Монтана 2003 със 79-76 у дома и така двата отбора се изравниха в класирането. Те са с баланс 7-4 и по този начин изостават с две поражения повече от лидера Хасково. Заралийки взеха аванс в края на първото полувреме и до края не го изпуснаха. След седмица Берое ще гостува на Септември 97, докато шампионките приемат Нефтохимик 2010.

През първата част двата тима си разменяха водачеството, но в края й Монтана направи серия от 11-2 за +5. През втората четвърт домакините заздравиха защитата и това даде резултат. Те първо се доближиха до съперника, а със завършек от 11-2 дръпнаха с 6 на почивката.

Първите минути на второто полувреме бяха доста слабо резултатни, но една серия от 8-1 за домакините им позволи да се откъснат. Те първо дръпнаха с 11 точки, след 30 минути игра разликата бе 9, а впоследствие отново стана двуцифрена. Монтанки обаче не се отказваха и се доближиха на само 5 при три минути до края, но Берое отговори с два бързи коша и минута и половина преди края дръпна с 9. И въпреки това гостите не спряха да се борят и свалиха до само 2, но един точен наказателен удар на Моник Рийд и пропуск за монтанки решиха изхода.

Най-резултатна за победителките бе Милена Томова със своите 20 точки. Сиера Уорън се включи с дабъл-дабъл от 17 и 12 борби, а Моник Рийд имаше 17 и 9.

За гостите с 26 точки приключи Виктория Стойчева, а Цветомира Шаренкапова вкара 12.