Дий Бост спечели Купа във Франция

22-02-2017 12:01

Натурализираният американец Дий Бост завоюва Купата на лигата във Франция и бе в основата за това. Гардът с български паспорт наниза 22 точки, а неговият Монако победи на финала шампиона АСВЕЛ с 95-91 и защити трофея си от миналата година.

188-сантиметровият състезател, който игра лятото за България, направи още 5 асистенции като бе 3/7 от тройката, 5/11 от фаула при стрелбата си за 22 минути в игра от пейката.

АСВЕЛ започна силно мача и поведе с 9 точки след първия период при 28-19. Тимът на Бост изигра по-силна втора част и на почивката успя да поведе с две точки при 48-46. До края на мача играта беше много оспорвна, а едва в края на срещата Монако успя да се откъсне напред и спечели мача.

MVP стана украинецът Серхий Гладир, който също вкара 22 точки за победата. Най-полезен за тима, чийто собтвеник е Тони Паркър, бе бившият играч на Лукойл Академик Никола Драгович, който отбеляза 18 точки.

Монако е едноличен лидер в момента във френското първенство с актив от 17 победи и само 2 загуби.

Тагове: Дий Бост, Монако