Отличен Везенков за край на лошата серия на Барса

(сн. euroleague.net)
24-02-2017 00:05

Александър Везенков изигра силен мач за своя Барселона при победата на отбора срещу Емпорио Армани Милано в мач от 23-тия кръг на Евролигата с 83-78. С този успех каталунците прекъснаха серията си от четири поредни загуби в турнира и са десети във временното класиране с актив 9-14. Италианците са в дъното на класирането със 7-16. В следващия кръг Барселона посреща ЦСКА Москва.

След равностойна първа четвърт Емпорио Армани Милано изигра силни 10 минути и успя да поведе с 4 точки на почивката. Барселона обаче направи страхотна трета четвърт, която спечели с 24-10 и взе двуцифрен аванс. До края Везенков и отборът му удържаха преднината и взеха победата.

Българинът, който днес бе обявен за най-добър баскетболист, играещ в чужбина на баскетболната гала вечер, вкара 13 точки и добави по 5 борби и асистенции и 3 отнети топки за успеха на отбора си. Най-резултатен с 19 точки плюс 9 борби беше Анте Томич.

За Емпорио Армани Милано 14 точки вкара Авуду Абас, а с 11 се отчете Андреа Чинчарини.