Монтана отказа Нефтохимик за една част

25-02-2017 19:00

Монтана 2003 постигна нова домакинска победа в женското ни първенство. Шампионките приеха бургаския Нефтохимик 2010 и натрупаха аванс във втората част, за да спечелят със 73-62. Гостите имаха по-добро начало, но силна серия на домакините и добрата им игра в защита ги отказаха бързо. Така монтанки ще запазят второто място с баланс 8-4, а бургазлийки ще останат четвърти с 4-8. След седмица двата отбора ще се срещнат на полуфинала за Купата на България.

Нефтохимик играеше добре в началото и водеше в резултата. Гостите натрупаха аванс от 7 точки, но серия от 18-2 за монтанки в края на първата и началото на втората част обърна развоя. Скоро след това домакините направиха още няколко силни минути и до голяма степен си осигуриха успеха още на почивката. След нея Монтана започна с 9-2 и увеличи преднината си, а в последната четвърт тимът се поотпусна и разликата намаля.

Най-полезна за победителките бе Шарел Алън с 15 точки и 10 борби. Радостина Димитрова се включи с 11 точки, а 10 имаше Христина Иванова.

За гостите Ашли Прим завърши със 17 точки и 5 асистенции, а Тина Требец се включи с 15 точки и 6 борби.