Левски 2014 удари Спартак Плевен след супер обрат

25-02-2017 20:46

Левски 2014 стори изненадата след подновяване на шампионата в НБЛ. Тимът на Мануел Марков ,който е последен в класирането удари като гост Спартак Плевен със 76-73, след страхотен обрат в последната част. Плевенчани водеха с 15 точки в третата, но допуснаха сериозен спад в последните минути мача и загубиха драматично за втори път този сезон. Това бе едва четвърти успех за столичани, които са последни с актив 4-13, а Спартак  са шести с победа по-малко от Балкан с 8-9. В следващия кръг Левски приема у дома Берое, а тимът на Александър Дяковски посреща у дома Ямбол.

Срещата започна оспорвано с доста обрати през първото полувреме. „Сините” допуснаха цели 13 грешки през първото полувреме и изпуснаха лекия си аванс в първата. Плевенчани подобриха значително стрелба във втората и на почивката дръпнаха с 9. Тимът на Александър Дяковски продължи силно и вдигна за първи път аванс до 15 точки при 55-40 две минути преди края на третата. Домакините запазиха преднина още дълго като 6 минути преди края водеха с 11 точки преди Левски да направи ударна серия 23-9 и да спечели мача.

Въпреки успеха Левски допусна цели 18 грешки, от които Спартак имаше 38 точки. Плевенчани обаче стреляха доста слабо като бяха 5/21 (23%) от тройката срещу 8/22 (36% на съперника). От средно разстояние домакините бяха 23/45 (51%) срещу 18/28 (64%) на столичани.

Дни след като стана за първи път баща, Павел Иванов направи много силен мач с 22 точки, 6 борби и 6 асистенции. Веселин Веселинов реализира 16 точки и 6 борби. Евгени Хаджирусев вкара 14 точки и спечели 5 борби, а 12 точки добави Станислав Славейков. Блогърът на BGbasket.com Кирил Райков пък приключи с 10 и овладя 5 борби.

За Спартак най-резултатен с 21 точки бе Мартин Маринов, който излезе за 5 фаула две минути преди края на мача, а по 15 останаха Милован Савич и Герасим Николов. Димитър Маринчешки се включи с 12 точки и 5 борби. Александър Груев отново не се появи в ира, а срещата пропусна и друг титуляр - Константин Коев.