Тихомир Желев не прости на родния си отбор

25-02-2017 20:55

Носителят на Купа България 2017 Берое започна с победа новия етап на НБЛ. Тимът на Любомир Минчев надигра Черно море Тича със 77-67 и се изравни на второто място с Академик Бултекс 99 (11-6), който загуби драматично от Лукойл Академик. В основата за успеха бе варналията Тихомир Желев, който наниза 18 точки след 6 тройки. В следващия кръг варненци гостуват на Рилски спортист, а Берое на Левски 2014.

Варненци започнаха по-добре и контролираха играта в първите минути на мача, но Рейли-Рос и Джоунс обърнаха нещата в полза на Берое. Оспорвана се запази и втората четвърт, но след две поредни тройки на Тихомир Желев домакините от Стара Загора се откъснаха малко напред и на почивката запазиха преднина от 4 точки. Станислав Цонков изравни след подновяване на играта, но Желев нямаше прошка от тройката и отново върна аванса на своите. На няколко пъти Черно море свали пасива си до точка като последното бе при 60-61, но Берое затвори мача със серия 17-6 и спечели мача.

Беройци доминираха сериозно под коша като овладяха 10 борби повече – 37 срещу 27 и вкараха 8 тройки повече от съперника – 11/28 (39%) срещу 4/23 (17%) на варненци.

Тихомир Желев и Арън Джоунс бяха най-резултатни за победата с по 18 точки, а 10 точки отбеляза Брандис-Рейли Рос.

Станислав Цонков бе най-полезен за варненци с 23 точки, но това не стигна на тима му за обрат. С по 10 точки се включиха Ангел Нацкин и Никола Джурич.