Берое Стара Загора отнесе Септември 97

26-02-2017 17:49

Берое Стара Загора спечели рутинна победа в последния кръг от Държавното първенство при жените. Тимът на Таня Гатева „се разходи” до София, за да победи Септември 97 с убедителното 121-33 .  Това бе осми успех за заралийки, които имат и четири загуби и делят второ място с Монтана 2003. Лидер е Хасково с 10-2, а тимът на Юлия Стоянов, съставен само от девойки, има 12 загуби. Предстои пауза следващата седмица, когато от 4-5 март ще се проведе Купата на България в Хасково.

Гостите от Стара Загора започнаха мача със серия 17-2 и зададоха темпото на двубоя още отначало. Седем минути след началото на втория период домакините имаха само един кош, а Берое вече се откъсна с 44 точки напред при 53-9, който стигна до близо 60 на почивката. През второто полувреме мачът просто се доиграваше, а старозагорки вдигаха преднина непрекъснато преднина, която стигна до 88 след края. Домакините не успяха да се противопоставят по нито един показател и допуснаха цели 39 грешки , от които Берое (15 гр.) отбеляза 49 точки.

Таня Гатева разпредели почти еднакво игрово време за всички състезателки като само Зорница Костова пропусна мача. Сиера Уорън бе най-полезна за победата и приключи с дабъл-дабъл от 24 точки и 18 борби, а 18 наниза Габриела Николова. По 12 отбелязаха Гергана Иванова и Християна Тотева, по 11 имаха Мария Желязкова и Анна Ромпова, а с 10 точки и 7 асистенции се включи Вили Крачолова.

Ивона Илиева бе най-резултатна за Септември 97 с 10 точки, но и 11 грешки, а Камелия Андонова добави 13 борби и 9 точки.