Лукойл Академик удържа напора на Балкан

04-03-2017 17:52

Втора поредна трудна домакинска победа записа Лукойл Академик. Този път шампионите сториха това срещу Балкан, като спечелиха регионалното дерби с 62-59. Разликата между двата тима падна в края, след като малко преди това домакините се откъснаха. Ботевградчани нямаха реален шанс да спечелят, но бяха близко през повечето време и при някои по-добри отигравания можеха да притеснят сериозно съперника. Лукойл остава убедителен лидер с баланс 15-3, докато ботевградчани са пети с 9-9. Следващата седмица шампионите гостуват на Черно море, а Балкан на Академик Бултекс 99.

Началото на мача бе за гостите от Ботевград, които водеха през почти цялата първа четвърт. Лукойл изравни няколко пъти, но за първи път излезе напред с трока на Божо Аврамов минута преди края й. Това подейства добре на шампионите, които дръпнаха със 7 точки в първите минути от втората четвърт и до почивката запазиха добър аванс. Той остана и през цялата трета четвърт, която бе много ниско резултатна, а към края й разликата дори стигна до 11. Ботевградчани подобриха играта си в последната четвърт и се доближиха до съперника. По средата й тимът вече бе само на 3 точки, а Лукойл отговори силно. Тимът отвърна с 8-0 и минута и половина преди края дръпна с 11, което бе достатъчно.

Най-резултатни за успеха бяха Божидар Аврамов и Максим Корниенко с по 14 точки, като вторият имаше и 15 борби. Стив Зак пък се отчете с 9 точки и 8 борби.

За гостите Амин Хот имаше 15 точки, 6 борби и 5 асистенции, а с 11 точки се включи Станимир Маринов.