Монтана отказа Нефтохимик за една част

04-03-2017 17:41 | (сн.БФБ)

Монтана 2003 ще защитава в Хасково трофея си за Купата на България. Тимът на Стефан Михайлов надигра Нефтохимик 2010 с  84-64 след много силна последна четвърт и се класира за втора поредна година на финал. Шампионът спечели след серия 24-3 в последния период, след като допуснаха за кратко обрат в третия период. Нефтохимик се бореше до третия период, но силите му не стигнаха в последната част на мача. Така утре на финал Монтана ще играе с победителят от Хасково 2012 – Берое Стара Загора, а бургазлийки ще спорят за бронза със загубилия от втория полуфинал.

Воден от Димана Георгиева Монтана започна ударно мача със серия 8-0, а Нефтохимик пропусна доста стрелби. Тимът на Стефан Михайлов контролираше изцяло играта и в двете посоки и поведе с 15 точки в първия период. Монтана започна второто полувреме с няколко поредни грешки, а бургазлийки се възползваха и след серия 9-0 свалиха пасива си до 5 точки при 21-26. Тройка на Даниела Петева вдигна отново аванса на шампиона до 10 точки, но Нефтохимик затегна защита и се доближи до 4 при 34-38. На почивката Монтана удържа удържа аванс от 8.

Тимът от Бургас започна второто полувреме със серия 11-3 и за първи път обърна нещата в своя полза при 45-44. Даниела Петева върна бързо предимството на своите и след оспорвано минути монтанки запазиха лек аванс в третата. Требеч държеше своите близо, но след ударна серия на Монтана от 24-3 в началото на последната четвърт и три поредни тройки на Христина Иванова шампионът вдигна за минути преднина над 20 точки и спечели убедително мача.

Монтана отбеляза цели 22 точки от грешки на съперника, който допусна общо 16. Нефтохимик стреля слабо от тройката, където бе 1/7 (14%) срещу 5/15 на съперника. Побдителните доминираха под коша и овладяха 14 борби повече - 43 срещу 29.

Христина Иванова бе в основата за победата със силна игра в последния период и общо 20 точки, а 18 отбеляза Димана Георгиева (+7 борби). Шарел Алън имаше 15 точки и 6 асистенции.

За Нефтохимик 2010 най-полезна с 25 точки и 8 борби бе Тина Требеч. Габриела Костова се включи с 13 точкии 8 борби, а с 10 точки и 6 борби приключи Мария Цанкова.