Берое Стара Загора взе първия медал на Купата

05-03-2017 17:40

Берое Стара Загора завоюва бронзовите медали от турнира за Купата на България. В спор за третото място финалистът от миналата година срещна Нефтохимик 2010 и след малко скучен мач стигна до успех с 82-56. Единствено първата част бе равностойна, но със силно начало на втората беройки се откъснаха и спечелиха без особени проблеми.

Първата част бе трудна и за двата тима, които бележеха доста рядко. След края й резултатът логично бе равен, а само 100 секунди след старта на втората Берое вече водеше с 10 точки. До почивката тимът бе убедително напред, а точно преди нея вдигна преднината си и до 15. През второто полувреме на терена не се случи нищо интересно, а Берое увеличи с още разликата и затвори успешно мача без напрежение.

Берое имаше тотална доминация в подкошието, като овладя цели 74 борби срещу едва 32 за съперника. От тях 29 бяха в нападение, а пък бургазлийки имаха две по-малко в защита.

Моник Рийд бе на косъм от трипъл-дабъл и завърши с 27 точки, 17 борби и 9 асистенции. Мария Желязкова се включи добре с 13 точки, а 11 и 20 борби имаше Сиера Уорън.

За бургазлийки с 19 точки и 9 борби завърши Тина Требец, а Ашли Прим добави 17 точки.