Берое се поизмъчи, но отказа Ямбол

(сн. beroebasket.com)
11-03-2017 19:46

Берое постигна нова победа в НБЛ. Заралии гостуваха на Ямбол в регионален сблъсък и се поизмъчиха преди да спечелят с 82-72. Гостите поведоха в края на първото полувреме, а във второто поддържаха минимален аванс, който се оказа достатъчен. Така заралии излязоха втори с баланс 13-6, но и с мач повече от Академик Бултекс 99, докато ямболии са последни с 4-14, но и мач по-малко от Левски 2014. Следващата седмица Берое ще приеме Спартак Плевен, докато Ямбол ще гостува на Рилски спортист.

Берое поведе след първата четвърт, но начало от 12-1 на втората обърна нещата в полза на домакините. Заралии обаче завършиха първото полувреме с 9-0 и си върнаха водачеството, а в третата четвърт увеличиха преднината си с още малко. Последната пък започна с 8-2 за гостите, които така на практика си осигуриха и успеха.

Брандис Рейли-Рос бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а по 13 вкараха Шейн Гибсън и Арън Джоунс (13 борби).

За домакините по 17 точки реализираха Станислав Говедаров и Венцислав Петков, а Цветослав Острев имаше 16 + 10 асистенции.