Нефтохимик преодоля лошо начало и отказа Септември

12-03-2017 16:45

Пети успех от началото на сезона в женското първенство записа Нефтохимик 2010. Тимът гостува в София на аутсайдера Септември 97 и спечели с категоричното 97-64. Победителките започнаха колебливо, но постепенно взеха превес над съперника и не му позволиха да си мисли за нещо. Нефтохимик остава на четвърто място с баланс 4-8, а следващият мач е срещу Берое Стара Загора. Септемврийки пък записаха 13-то поредно поражение, като другата неделя гостуват на лидера Хасково 2012.

Септември започна добре и вкара първите 5 точки, като след това продължи да води. Нефтохимик обаче завърши първата четвърт с 10-0 и взе аванс от 2 точки, който не изпусна до края. Бургазлийки увеличиха преднината си през втората, а начало от 16-2 след почивката на практика уби интригата.

Ашли Прим бе най-резултатна за победителките с 24 точки. Теодора Динева се включи с дабъл-дабъл от 23 и 12 борби, а Тина Требец добави 16 точки.

За домакините Ивона Илиева завърши с 18 точки, 9 асистенции, но и 10 грешки, а по 9 точки отбелязаха Евгения Нацкина (10 борби) и Кристина Манолова.