Монтана спря Хасково след трилър с продължение

13-03-2017 20:32

Монтана 2003 спря серията на Хасково 2012 от пет поредни успеха в първенството и общо седем. В истински трилър в северозападния град домакините излъгаха съперника с 87-86 след продължение. През повечето време гостите имаха преднина в резултата, но серия в последната четвърт върна домакините в играта. След този мач Хасково остана лидер с баланс 10-3, докато монтанки са втори с 9-4.

След една равностойна първа част Хасково взе превес във втората. В един момент гостите направиха добра серия и се откъснаха с 6 точки, а на почивката бяха напред с 5. По средата на третата четвърт серия от 7-1 вдигна преднината до 11, след което продължи да има аванс. Малко преди средата на последната тя бе 7 точки, но серия от 7-0 за монтанки изравни резултата. При оставащи 40 секунди домакините излязоха напред с две, а Хасково изравни и мачът отиде в продължение.

И в допълнителното време отборите разменяха точки и никой не успяваше да се откъсне. Шарел Алън изведе напред монтанки с точка секунди преди края с един точен наказателен удар, след което бяха отсъдени 24 секунди в нападение за хасковлийки и така мачът приключи.

Домакините успяха в 4 тройки от 19 опита, докато гостите имаха само 1 от 10.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за победата с 23 точки. Димана Макариева се включи с 14 точки, а също толкова плюс 12 борби и 8 асистенции имаше Шарел Алън.

За гостите Дженифър О`Нийл завърши с 27 точки, 9 борби и 5 асистенции, а Челси Лий добави 26 точки и 14 борби. Виолина Кочева пък се включи със 17 точки и 7 асистенции.