Четири държави на полуфиналите в Балканската лига

(сн. balkanleague.net)
16-03-2017 13:09

Отбори от четири държави ще има на полуфиналите в SIGAL UNIQA Балканска лига. Това стана факт, след като вчера Пея стана последният отбор за Топ 4 на турнира след Берое, черногорския Теодо и македонския Куманово.

Косоварите, които са водени от Александър Тодоров, отстраниха Кожув след поражение с 67-77 във втория мач. Първият бе спечелен от Пея със 17 точки разлика, което се оказа достатъчно. На полуфиналите косоварите ще играят с Куманово, а в другия сблъсък се срещат Берое и Теодо.

Със силна серия от 16-0 в първата част Кожув се откъсна с толкова точки напред, но така и не съумя да прескочи границата от 17. До края домакините имаха аванс, който се движеше около 10 точки, а в последната четвърт отново стигнаха до +16. Пея обаче пак успя да отговори, намали изоставането си и завърши двубоя без напрежение.

Боян Кръстевски бе най-резултатен за домакините с 20 точки, а Кениън МакНийл имаше 19.

За гостите 22 точки и 9 борби имаше Джейми Били, а Камерън Ръндлъс и Слободан Милянич вкараха по 14 точки.