Лидерът в Унгария спря подема на Лилов и Сегед

17-03-2017 10:47

Иван Лилов и неговият Сегед не успяга да спрат лидера в Унгария и Носител на Купата Алба. В междинен кръг тимът на българина загуби със 70-94, след като изигра много слаба част. В нея Сегед вкара само 8 точки срещ 20 на съперника и позволи разликата да скочи до сериозно на почивката. Това бе 12-та загуба за българския национал, който има и 12 победи и запазва осмо място в класирането. Алба е едноличен лидер с актив 19-4. В следващия кръг на 19 март в неделя Сегед приема у дома предпоследния Вашас.

Иван Лилов допринесе с 12 точки за своя тим.  За 27 минути като тирулят той добави още 3 борби, 2 откраднати и 2 асистенции като бе 3/7 от двойката и 2/5 от тройката.

След като Алба изигра страхотна защита във втория период през второто полувреме на мача Сегед не успя да свали голямата разлика. След третия период тя нарасна до 22 точки, а до края се запази над 20. Най-резултатен за съперника с 21 точки бе ганийският гард Мухамед Алажи.

Тагове: Иван Лилов, Сегед