Мартин Ангелов попадна сред 24-те за възрастта си в Южно Ню Джърси

17-03-2017 13:55

Мартин Ангелов увенча силното си представяне през този сезон с място в Ол Стар мач за южната половина на щата Ню Джърси. В него попадат 24-те най-добри осмокласници от всички училища в целия южен регион на щата. Дотам се стигна след пресяване в други два Ол Стар мача, в които Ангелов взе участие. В последния от тях наниза две решаващи тройки в края на редовното време и в продължението и помогна на тима си Cape May/Cumberland да обърне като гост Atlantic County с 90-84 във втория поред Ол Стар мач в региона.

Ангелов отбеляза 12 точки, много под средното си за сезона, но подаде множество асистенции. С тройка 11 секунди преди края Ангелов изведе отбора си за първи път напред в резултата, но домакините изравниха след успешно изпълнен наказателен удар и мача отиде в само 2-минутно продължение. В него отново домакините отново поведоха, но пак Ангелов беше този, който обърна с тройка резултата в полза на отбора си. Последният от серията Ол Стар мачове за подбор на най-добрите в южната част на региона е на 1 април в Ocean City, а в него с българско участие ще играят 24-те най-добри селектирани баскетболисти за тази възраст в южната половина на щата Ню Джърси.

Междувременно Ангелов продължава с участието си в много силното издание на Marsh Madness в Absecon. В него участват 17 отбора като в първия кръг от двойните елиминации Lower Township на Ангелов изненада Egg Harbor Township, отбор без загуба за сезона със 64-61. Българинът бе с основна заслуга вкара 34 точки (6 тройки) в срещата.

Това е четвърти турнир, който Ангелов има шанс да спечели с отборите в които играе. До момента постижението за сезона е 15 победи и 3 загуби с RMT Middle School и 16-6 с тима на Lower Township. Общо 31 победи и 9 загуби, а спечелените турнири са в Ocean City, North Wildwood и Bishop McHugh. Ангелов и в трите турнира бе избран за най-полезен играч на състезанията. След завършане на последния турнир в Absecon и изиграването на Ол Стар мача в Ocean City, Ангелов ще концентрира изявите си в най-силните състезания за неговата възраст, а именно тези от категорията AAU. За втора поредна година българинът ще играе за NJ Soldiers като очакванията са отборът със селектирани деца от всички училища в южната част на Ню Джърси да достигне до финалите на САЩ за 8-ми клас в Орландо, Флорида.

Сезонът в AAU продължава от началото на април до началото на юли, когато са финалите в слънчевия щат на Америка.