Владимир Мицов стана герой в Атина (видео)

18-03-2017 10:58

Владимир Мицов се превърна в истински герой за Галатасарай в Атина. Сръбският национал вкара 13 точки в последната част (4 тройки) от общо 18 точки, направи 4 откраднати, 5 борби и 4 асистенции без нито една грешка, а Галатасарай стопи пасив от 15 точки и победи като гост Олимпиакос с 80-71. Ключова роля бе третата част, в която турският тим направи серия 13-0 и гостите обърнаха нещата в своя полза. Това бе втора голяма победа за турския тим, който вече изгуби шанс да се класира зап плейофите, а преди кръга победа и испанския гранд Реал Мадрид. До момента отборът е с актив 9-17 и напредна до 13-то място, докато Олимпиакос е 18-8.

Олимпиакос контролираше изцяло мача през първото полувреме като поддържаше без проблем двуцифрена преднина и доминираше сериозно в бoрбата в нападение. Гръцкият тим обаче пропусна страшно много чисти стрелби през второто полувреме и с това загуби мача въпреи рекордните 22 борби в нападение, които имаше срещу само 8 на Галатасарай.

Алекс Тайъс имаше 14 точки и 5 борби за победата, а 13 реализира Хюсеин Кьоксал.

За Олимпиакос Йоргос Приндезис и Ерик Грийн отбелязаха по 14 точки.