Алекс Симеонов и Гипускоа опазиха първото място

18-03-2017 14:01

Алекс Симеонов и неговият Гипускоа взеха важна победа в последния 28-ми  кръг на испанската втора дивизия. Тимът на българския национал спечели битката на лидерите и победи Олвиедо с 87-78, за да запази първото си място. До момента Гипускоа, който и преди две години беше в първа лига, е с актив 20-8, на победа пред втория, а съперникът им е трети с 18-10.

Бившият капитан на Левски се включи много силно за успеха с 9 точки (3/4 от двойката, 1/1 от тройката и 4/5 от фаула) 7 борби и 1 блок за 22 минути в игра. Най-резултатен за отбора му с 19 точи бе американското тежко крило Майкъл Карлсън.

Мачът започна много оспорвана, а Олвиедо успя да излезе с малък аванс напред след първия период, а на почивката Гипускоа на Алекс обърна с една. Решаваща се оказа третата част, която тимът на българския национал спечели с 20-12 и д края Олвиедо не успя да намали изоставането си.