Барселона и Везенков взеха убедително каталунското дерби

19-03-2017 15:31

Барселона спечели каталунското дерби в последния кръг на испанското първенство. Тимът на Александър Везенков победи като гост Ховентуд Бадалона със 76-56 , след много силна трета част, която спечели с 29-6. Преди това двубоят бе доста оспорван. Това бе 16-ти успех за тима на българина, който след този мач дели трето място и равен актив заедно с Реал Мадрид, Баскония и Уникаха. В следващия кръг от Лига Ендеса на 26 март тимът на Йоргос Барцокас приема у дома Андора.
Александър Везенков имаше слаб мач като за 15 минути на терена имаше 1 точка и 1 борба при 1/2 от фаула, 0/1 от тройката и 0/2 от средно разстояние.
Мачът започна много оспорвано през първото полувреме като първия период резултатът бе изравнен, а след по-добра защита във втората част Барса успя да измъкне лек аванс на почивката. Решаваща се оказа третата четвърт, която Барса спечели с 29-6. Така разликата скочи до 30 точки, а до края на мача Ховентуд не успя да свали под 20 точки пасива си и загуби срещата. Каталунците доминираше под коша и овладяха 12 борби повече - 37 срещу 25 за Ховентуд.
Петери Копонен и Стратос Перпероглу бяха най-полезни за победата с по 19 точки, а 11 отбеляза Виктор Клавер. Анте Томич се включи с 10 борби, но имаше само 4 точки и 3 асистенции.
Нито един състезател на Ховентуд нямаше двуцифрен актив като най-резултатни с  9 точки бе Алберто Абалде. Бившият гард на Лукойл Академик и Рилецо Тери Смит се включи с 6 точки и 2 асистенции за 18 минути в игра.

Тагове: Барселона, Александър Везенков, Ховентуд