Академик София отново удари ИУ, Видабаскет и Рилецо прекъснаха серия от загуби

19-03-2017 20:26

Академик София записа седма поредна победа и запази лидерството си в първата шестица на А група. Видабаскет и Рилски спортист - 2 спряха серията от загуби съответно срещу Чавдар и Левски. Така до момента ИУ дели второ място с Левски 2014 - 2. Рилски е четвърти с 3-2, след тях е Чавдар с 2-4, а последен е Видабаскет с 1-6.

Академик София продължава със силното си представяне. Този път тимът на Иван Коцев надигра и като гост ИУ Варна с 97-88, след обрат през второто полувреме. Академик започна силно второто полувреме и за първи път поведе с 4 точки. Тройка на Ивайло Тодор обаче върна аванса на варненци. ИУ запази аванс до началото на последната част, когато Академик отново обърна след кош на Красимир Димитров за 75-74. В средата на периода домакините отново обърнаха за кратко, но тройка на Милен Дудев върна бързи предимството на гостите, които до края удържаха победата.

Милен Дудев бе най-резултатен за седмия пореден успех с 28 точки и 10 асистенции, с 26 точки и 10 борби се включи Николай Грозев. Румен Василев реализира 17, а 12 точки имаше Красимир Димитров. За ИУ над сички с 30 точки и 7 борби бе Антон Диков. Деян Карамфилов имаше 18 точки и 8 борби, а с 13 точки и 9 борби приключи Николай Георгиев.

Видабаскет спра серията от шест поредни загуби и победи като домакин Чавдар Троян. Тимът на Николай Колев надигра със 74-65 съперника, който бе само с 8 човека състав.

Видабаскет контролираше изцяло играта през първото полувреме и натрупа солиден аванс. След първия период той бе 6 точки, а на почивката нарасна до 16. През третия период видинчани запазиха двуцифрена преднина. Чавдар успя да свали под 10 точки в последния, но не успя да идържи до край. Домакините имаха по-силен процент на стрелба 26/50 (52%) срещу 15/33 (45%).
Юлиян Цветанова бе най-полезен за победата с 27 точки, 7 борби, 7 асистенции.

Теодор Киров направи дабъл-дабъл с 13 борби и 12 точки. Калоян Петров отбеляза 11, а с 10 се включи Пламен СтанковТодор Колев игра най-силно за Чавдар с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби. Младият Николай Маринов направи също дабъл-дабъл с 16 точки и 10 борби. Ценко Наков отбеляза 13 точки, а 11 добаи Цветомир Яков.

Рилски спортист - 2 спря серията от две поредни и победи у дома Левкси 2014 - 2. Самоковци надиграха "сините" с 91-74, след като водеха през целия мач. Тимът на Даниел Клечков започна ударно мача и още в първия период вкара 30 точки на противника, за да поведе с 13. До втория период самоковци поведоха с 20 точки, но Левски завърши полувремето със серия 10-0 и свали до 7 точки пасив на почивката. След подновяване тимът на Мануел Марков свали за първи път до 5, но Рилецо започна отново да покачва преднина и покачи до 15 след третата. В последната част гостите не успяха да намалят под 10 точки изоставане и загубиха мача.

Георги Бързаков изигра един от най-силните си мачове с 22 точки, а Николай Стоянов записа трипъл-дабъл с 11 асисенции, 10 точки и 10 борби.  Капитанът Адриян Секулов имаше дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, Денислав Вутев отбеляза 16 и овладя 8 борби, Цветомир Акимов имаше 11 точки, а 10 добави на сметата си Мирослав Васов.

Васил Михайлов бе на най-високо ниво за Левски с 23 точки и 11 борби. Капитанът Евгени Хааджирусев също изигра пореден силен мач със 17 точки, а след силния си мач във Варна Николай Леков развали процента от тройката и този път отбеляза 16 точки.