Сегед на Лилов се върна на победния ход

20-03-2017 13:05

След загубата в междинния кръг през седмицата от лидера Алба националът Иван Лилов и неговият Сегед се върнаха на победния ход. Тимът на българина надигра убедително Вашас с 92-70 в последния 24-ти кръг на унгарското първенство. Така Сегед запазва осма позиция, която му дава шанс за участие в плейофите, с актив 12-12. В следващия кръг тимът на 197-сантиметровият гард  почива, а в неделя на 26-ти март приема у дома един от лидерите Капошвари в последния кръг от редовния сезон.
Българският национал се включи с 11 точки, 3 борби, 3 откраднати и 2 асистенции като титуляр. Той бе 3/6 от двойката, 2/2 от фаула, но само 1/7 от тройката.
Мачът започна много оспорвано, а Сегед излезе напред на почивката след много силна втора част, която спечели с 28-12. Тимът на Лилов поддържаше контрола и в третия период и до края не даде шанс на съперника,
Изненадата в последния кръг на унгарското първенство бе загубата на третия Фалко от последния 14-ти отбор МАФК с 67-75.

Тагове: Иван Лилов, Сегед