Балкан с втора поредна победа у дома

31-03-2017 19:40 | Мария Маринова

Балкан записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига. След успеха срещу Черно море Тича преди седмица, днес „зелените“ се наложиха над Левски 2014 с 96-70 в среща, играна в „Арена Ботевград“. Балансът на вицешампионите след този мач е 11-10, докато „сините“ продължават да са на дъното в класирането с 4-18. В следващия кръг Балкан посреща Ямбол, докато Левски гостува на Черно море Тича.

Началото на мача бе много динамично. Домакините тръгнаха уверено и за по-малко от пет минути поведоха с 16-4 след силни изяви на Михайло Секулович, Амин Хот и Станимир Маринов. Левски постепенно опита да намери своя ритъм и заигра по-добре, но Балкан запази преднината си и след първия период водеше с 25-13.

Балкан започна убедително и втората част, като направи аванса си 20 точки след серия от 10-2. Малко преди края на първото полувреме Мануел Марков се принуди да смени един от високите си играчи – Крум Дойчинов, тъй като центърът натрупа 3 фаула. Левски обаче все пак успя да стопи част от пасива си след пет поредни точки на Павел Иванов и на почивката изоставаше с 16.

Капитанът на „сините“ продължи с успешната си стрелба и след паузата, като след негова тройка разликата бе свалена на 13 точки. Частта беше оспорвана и завърши наравно, като преди решителните десет минути Балкан водеше с 69:53.

Домакините не допуснаха изненада през последната четвърт и още в началото отново увеличиха аванса си, като до края мачът се доиграваше.

Четирима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. Станимир Маринов отбялза 25 точки, като силно игра и Амин Хот, който има 22. Михайло Секулович добави 14 точки за успеха на своя тим, като той има и 8 борби и 5 асистенции. Душан Цветкович се отчете с 10 точки и 7 борби.

Над всички за Левски бе Павел Иванов със своите 24 точки. Ангел Пейчинов добави 15.