Шампионът се измъчи, но оцеля в Плевен

31-03-2017 19:50

Лукойл Академик изигра пореден труден мач в НБЛ, но записа победа като гост на Спартак Плевен с 82-76. В първото завъртане от редовния сезон именно в Плевен шампионите претърпяха първата си загуба за сезона от български отбор, а днес също плевенчани се бориха до края, но силите му не стигнаха за нов успех срещу класния съперник. След днешната победа Лукойл продължава да е едноличен лидер в класирането с актив 18-4, а плевенчани са шести с 10-11. В следващия кръг „студентите” посрещат Берое, а Спартак гостува на Академик Бултекс 99.

Домакините започнаха мача отлично и в първите минути успяха да натрупат преднина от 9 точки за 16-7. Лукойл Академик обаче отвърна със серия от 11-0 и на свой ред поведе, а след една част беше с 3 напред – 22-19. Цялата втора четвърт премина с игра кош за кош и минимална разлика, а в края на полувремето Спартак успя да поведе с 48-45.

Лукойл Академик обърна резултата след почивката и остана напред през цялата трета четвърт, но така и не успя да натрупа комфортна преднина и след 30 минути домакините изоставаха само с 5 точки – 60-65. „Студентите” запазиха малък аванс до средата на последната десетка, когато резултатът беше 74-71, след което имаше триминутна точкова „суша” и за двата отбора. Лукойл вкара 5 поредни точки, след което удържа победата в оставащите атаки.

Антъни Бийн записа 16 точки и 4 борби за победителите, 15 плюс 6 асистенции добави Дани Гибсън, а с 14 точки и 6 овладени топки регистрира Стив Зак.

За Спартак дабъл дабъл от 19 точки и 12 борби направи Димитър Маринчешки, 18 отбеляза Милован Савич, а с 10 точки се отчете Мартин Маринов.