Нефтохимик удържа Монтана

02-04-2017 17:53

Нефтохимик 2010 завърши с победа редовния сезон при дамите. Бургазлийки записаха домакински успех над шампиона Монтана 2003 с драматичното 78-76. Така Нефтохимик приключва с баланс 7-9 на четвърто място, докато монтанки са с 11-5 и са втори. Мачът беше без значение за крайното класиране, тъй като от доста време е ясно, че на полуфиналите Нефтохимик ще играе с лидера Хасково 2012, а Монтана с Берое Стара Загора.

И все пак началото на мача бе за гостите, които изиграха силна първа част, за да дръпнат с 10 точки. Нещата се обърнаха във втората половина на втората, когато домакините направиха супер серия от 17-0, с която взеха водачеството от пасив 12 точки. Двубоят продължи равностойно в третата част, а малко след средата на последната разликата бе 13. Монтана не се предаде и направи серия от 9-0, за да се доближи на 2 в последните секунди, но бургазлийки удържаха.

Най-резултатна за успеха бе Тина Требец с 24 точки, а добави и 8 борби. Ашли Прим се включи с 21 точки и 6 борби, а Мария Цанкова имаше 14 точки.

За гостите 24 точки и 7 борби имаше Лиза Бърджис, а Шарел Алън се отчете с 14 и 5.