Хасково отказа набързо Нефтохимик за втори пореден финал

13-04-2017 19:30

Хасково 2012 е първият финалист в женското първенство. Лидерът от редовния сезон нямаше никакви проблеми и в третия мач с Нефтохимик 2010 печелейки с убедителното. Тимът изигра силно първо полувреме, с което натрупа огромна преднина и набързо отказа съперника. Сега хасковлийки ще чакат победителя от двойката Берое Стара Загора - Монтана 2003, който ще бъде известен утре или във вторник (18 април).

Хасково тръгна ударно и поведе с 10-2 в началото. Тимът поддържаше аванса си и след това, а в края на първата четвърт го увеличи. Със старта на втората и серия от 8-2, разликата скочи още, след което гостите просто я поддържаха без никакви проблеми.

Гостите отказаха съперника с 12 тройки от 20 опита, докато бургазлийки имаха едва 3 от 20. Отделно хасковлийки доминираха и в подкошието, където овладяха 27 борби в повече.

Дабъл-дабъл за успеха направи Челси Лий с 22 точки и 11 борби. По 18 точки пък добавиха Виолина Кочева и Деляна Коева.

За домакините най-резултатна бе Росица Йовчева с 13 точки. По 11 пък отбелязаха Теодора Динева и Тина Требец.